STRONA GŁÓWNA

O PROBLEMIE

ZWALCZANIE OBRZĘKÓW

ZWALCZANIE OBRZĘKÓW

Kobieta w krótkich włosach siedzi na dywanie oparta o kanapę i trzyma się za bolące kolano. Sprawdź na altacet.pl, czym są obrzęki mięśni i stawów oraz jak skutecznie łagodzić ból i opuchliznę przy kontuzjach i urazach.

OBJAWY I PRZYCZYNY OBRZĘKÓW

Obrzęk powstaje, gdy w tkankach gromadzi się nadmierna ilość płynu. Objawia się opuchlizną, uczuciem napięcia skóry oraz, w niektórych przypadkach, bólem przy dotyku. Może dotyczyć różnych części ciała, takich jak nogi, ręce, a nawet twarz.

Opuchlizna najczęściej jest następstwem urazu, długotrwałego przebywania w jednej pozycji (np. w trakcie wielogodzinnej podróży), reakcją alergiczną organizmu, a nawet nieodpowiedniej diety i odwodnienia. Przyczyną mogą być również przewlekłe choroby. Czasem obrzęk jest efektem przyjmowania niektórych leków, dlatego rozpoznanie przyczyny jest kluczowe, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej metody leczenia.

SPOSOBY
ŁAGODZENIA
OBRZĘKÓW

NAWODNIENIE

Prawidłowy poziom nawodnienia wspiera funkcjonowanie układu krążenia – naczynia krwionośne i układ limfatyczny działają sprawniej, co minimalizuje ryzyko obrzęków.

DIETA

Zmniejszenie spożycia soli zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie. Warto włączyć do diety produkty bogate w potas i równoważyć poziom sodu w organizmie.

PIERWSZA POMOC PRZY URAZIE

Altacet Żel redukuje obrzęk, działa przeciwbólowo i można go stosować bezpośrednio po urazie. Sprawdź, czy masz lek w apteczce.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Regularny ruch stymuluje pracę mięśni, które działają jak pompa, przyspieszając przepływ limfy i redukując ryzyko zastoju płynów, co jest częstą przyczyną obrzęków.

ZMNIEJSZA OBRZĘK
I UŚMIERZA BÓL

Lek Altacet Żel to potrójne działanie – redukuje obrzęk, łagodzi ból i wywołuje przyjemne uczucie chłodu. Bezpieczny i łatwy w użyciu szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Altacet zapewnia natychmiastową ulgę, dlatego sprawdź, czy masz zapas żelu w swojej apteczce.

Kup na ceneo.pl
Kobieta smaruje bolące kolano tubką leku Altacet Żel o potrójnym działaniu - redukującym obrzęki, łagodzącym ból i chłodzącym.

CZYTAJ FAKTY I MITY